Snubní prsteny

Snubní prsteny jsou považovány za symbol slibu lásky, věrnosti a spojení dvou bytostí. Snoubenci si snubní prsteny tradičně navzájem navléknou u obřadu při manželském slibu. Máme tu čest být součástí tohoto Vašem životním rozhodnutí a nabízíme Vám moderní snubní prsteny Polomio. Vybírat můžete z mnoha originálních modelů snubních prstenů z bílého, žlutého a červeného zlata. Barvy zlata lze libovolně kombinovat nebo snubní prsteny můžete rozzářit
Snubní prsteny

JAKÝ MATERIÁL NA SNUBNÍ PRSTENY ZVOLIT

Nejvhodnějším materiálem je z mnoha pohledů zlato. Díky moderním technologiím Vám dokážeme nabídnout slitiny zlata různých barev – bílé, žluté a červené. Na snubní prsteny se samozřejmě dají použít i jiné drahé kovy. Stříbro je však na výrobu snubních prstenů příliš měkké, platina je zase příliš těžká a drahá. Chirurgická ocel připadá většině snoubenců příliš laciná. Zlaté snubní prsteny jsou velmi krásné a klasické, v podstatě neoxidují a dají se snadno vyčistit. Zlato má úchvatné technické i estetické vlastnosti, které žádný jiný kov, nebo slitina nenabízí. Zlato je lidským tělem výborně snášeno, na zlato téměř neexistuje alergie.

POLOMIO NABÍZÍ ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÉ SNUBNÍ PRSTENY

Výrazným alergenem používaným ve snubních prstenech je nikl, proto je důležité dodržovat jeho povolený obsah ve slitinách bílého zlata. Společnost Polomio je zaregistrována u Puncovního úřadu a všechny vyrobené prsteny mu předkládá ke kontrole. Tím zákazník dostává jistotu nákupu snubních prstenů se zdravotně nezávadným složením a přesným obsahem drahého kovu.
Mimo tuto zákonnou povinnost, máme s Puncovním úřadem uzavřenou smlouvu o umožnění internetových kontrolních nákupů prstenů. Nikdy tedy nevíme, zda ten, kdo u nás právě šperk nakupuje, je soukromá osoba nebo kontrolní pracovník Puncovního úřadu., který provádí „kontrolní nákup šperku z drahého kovu“.

NA KTERÉM PRSTU SNUBNÍ PRSTEN NOSIT?

Tradicí je sice nosit snubní prsten na levém prsteníčku, ale levákům se dá doporučit nošení prstenu na pravé ruce, je to pro ně praktičtější. Lidé kteří tradice příliš nerěsí, často volí jako prst pro nošení snubního prstenu prostředník. Na něm vypadá prsten také dobrě a vzhledem k anatomii ruky je zde prsten i pohodlnější na nošení.
U dam nastává otázka co po svatbě se zásnubním prstenem. Zásnubní prsten se dá nosit spolu se snubním prstenem na jednom prstu, ale je důležité, aby si prsteny nevadily a navzájem se neničily. Vhodné je zvolit i shodný materiál a design Snubního a zásnubního prstenu.

VELIKOST SNUBNÍCH PRSTENŮ

Výběr správné velikosti snubního prstenu je důležitý, zvlášť pokud chcete prsten ve svatební okamžik svému milému bez problémů navléknout na prst. Pokud nakupujete prstýnky v zimě, počkejte chvíli v obchodě v teple, než budete prsten zkoušet. Při mrazu jsou prsty o něco užší. Dobré stanovení velikosti zaručí, že Vás prsten nebude tlačit

JAK SPRÁVNĚ ZMĚŘIT VELIKOST SNUBNÍCH PRSTENŮ

Návod jak správně změřit velikost snubních prstenů najdete ZDE.

JAKOU BARVU ZLATA PRO SNUBNÍ PRSTENY ZVOLIT?

Barvu zlata na snubních prstenech vybírejte podle šperků, které již nosíte. Pokud nosíte každý v páru jinou barvu zlata, jsou vhodné prsteny z kombinovaného zlata. Možné je mít i stejné vzory v jiné barevné kombinaci zlata, záleží jen na Vás, jak svoje snubní prsteny sladíte.
Dříve bývaly snubní prsteny většinou ze žlutého zlata. Dnes je v oblibě spíše zlato bílé nebo i červené. Často snoubenci volí prsteny v různé kombinaci barev zlata.
Zvláště brilianty se v bílém zlatě skvěle vyjímají. Bíle zlato se proto hodí pro výrobu snubních i zásnubní prstenů právě s diamanty.

ŠÍŘKA SNUBNÍCH PRSTENŮ

Někdo má o šíři snubních prstenů jasnou představu, většina snoubenců se s tímto úkolem setkává poprvé. Nejběžnější šíře snubních prstenů je od 4 do 5 mm, prsteny jsou dostatečně široké a při tom se pohodlně nosí. Nad 6 mm se jedná již o širší prsteny.
Šíře snubního prstenu může také ovlivnit vzhled vaší ruky. Obecně se říká, že širší snubní prsteny zkracují prsty. Pokud máte prsty široké a hlavně krátké, vybírejte z užších prstenů, ty opticky vaši ruku protáhnou. Oproti tomu mohou širší prsteny vaše dlouhé a hubené prsty opticky zkrátit. Ideální je rada zkušeného zlatníka.

TVAR A DESIGN SNUBNÍCH PRSTENŮ

Zdobení snubních prstenů je různorodé. Nosí se lesklé i matné prsteny, úzké i široké, s kamínkem i bez, záleží jen na vašich představách. Vkus nevěsty i ženicha může být rozdílný, snubní prsteny by se však měly líbit oběma snoubencům. Nezapomeňte také, že vkus se během života člověka může měnit, proto by snubní prsten neměl být žádným módním výstřelkem. Volte raději střídmý nadčasový design snubních prstenů, který se Vám bude líbit celý život. Také praktičnost není zanedbatelná, vždyť budete chtít nosit snubní prsteny každý den.

DRAHÉ KAMENY VE SNUBNÍCH PRSTENECH

Díky trvanlivosti a optickým vlastnostem je ideální použít do snubní ch prstenů diamanty v kulatém briliantovém brusu. Briliant je symbol věčnosti a investice. Takové snubní prsteny se stávají hodnotným šperkem a diamanty v nich se dají dědit. Diamanty věkem neztrácí cenu, nepoškrábou se a ani neshoří. Diamant vyjadřuje trvalost a stalost, je tím pravým drahokamem pro společnou cestu životem.

ROZDÍL MEZI DIAMANTEM A BRILIANTEM

Názvy briliant a diamant se často zaměňují. Diamant je přírodní nerost a briliant je diamant vybroušený do briliantového, tedy kulatého brusu. Jako skutečný briliant by měl být označován pouze kulatý diamant (round briliant) s tímto brusem. Diamant se brousí do mnoha dalších brusů a tvarů.

POZOR NA ZIRKONY VE SNUBNÍCH PRSTENECH

Optickými vlastnostmi zirkon imituje diamant, ale ani nejkvalitněji vyrobený a broušený zirkon nemůže v žádných parametrech konkurovat briliantu.
Třpyt umělého zirkonu je vždy dočasný. Díky jeho tvrdosti přesněji řečeno měkkosti, se nošením za čas odře a přestane se třpytit. Zvláště v zásnubním , ale i jiném prstenu má zirkon doslova jepičí život. Prsten je nejnamahanější šperk a do něho se měkčí kameny nehodí.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY SNUBNÍCH PRSTENŮ

Snubní prsteny lze opatřit různou povrchovou úpravou, klasikou je vysoký lesk. Prsteny mohou být vyrobeny i s různým matným povrchem, nebo v kombinaci matu a lesku. Snubní prsteny z bílého zlata se galvanicky pokovují platinovým kovem - Rhodiem (rhodiování), dosahuje se tak vyšší bělosti prstenů.

STEJNÉ NEBO ROZDÍLNÉ SNUBNÍ PRSTENY?

Při volbě designu dbejte na sladění stylu muže i ženy, někdy je to nejkomplikovanější část celého výběru snubních prstenů.

RYTINA DO SNUBNÍCH PRSTENŮ ZDARMA

Zdarma Vám do snubních prstenů POLOMIO vytvoříme rytinu podle vašeho přání. Vybrat si můžete z několika fontů písma. Text je pouze na vás - nejčastější volbou snoubenců jsou jména protějšku a data svatby, iniciálů jmen partnerů a data svatby popřípadě pouze svatebního data, nebo i celé věty. Fantazii se meze nekladou, vše je čistě na vás.

NA ČEM ZÁLEŽÍ CENA SNUBNÍCH PRSTENŮ

U zlatých snubních prstenů je důležitá i jejich výsledná cena. Ta se odvíjí především od váhy zlata, proto čím širší a masivnější prsteny jsou, tím je jejich cena vyšší. Vliv má také náročnost zpracování a design vlastních prstenů. Důležitým faktorem ceny prstenů jsou použité diamanty, jejich tvar, velikost a počet.

JAK SNUBNÍ PRSTENY ZABALIT

POLOMIO vám na vaše snubní prsteny nabízí celou řadu luxusních krabiček. Výběr je jen na vás.

SNUBNÍ PRSTENY A TRADICE

Manželství, Svatba a předávání snubních prstenů má nejen v naší kultuře tradici dlouhou stovky let.
Manželé většinou nosí snubní prsteny celý život a všem tím dávají najevo, že jejich srdce už je navždy zadáno. Je to důležitý prvek svatby, protože je to symbol uzavření manželství. Svatební den bývá nejdůležitějším dnem snoubenců v jejich životě. Děti a vnoučata se na svatby svých blízkých často vyptávají.
Podle tradice se snubní prsten nosí na prsteníčku levé ruky, ta je blíže srdce. Tradičním počinem je také rytina do snubních prstenů se jmény a datem svatby. Nevěsta nosí prsten se jménem svého manžela a naopak.
Některé páry vybírají stejné prsteny pro ženicha i nevěstu, ale často se setkáme s variantou, kdy má žena stejný snubní prsten jako muž, jen ozdobený jedním briliantem či více diamanty. Muži většinou volí jednoduší snubní prsten.

HISTORIE SNUBNÍCH PRSTENŮ

Snubní prsteny patřily k tradičnímu symbolu svatebních obřadů již ve starověku. První důkazy o jejich existenci pocházejí z Egypta a jsou staré více jak 4000 let. Staří Egypťané i Římané nosili snubní prsten na prsteníčku levé ruky. Důvodem pro to byla doměnka, že žíla Vena amoris (latinsky žíla lásky) vede ze srdce přímo k prsteníku. V dávném Říme nosily snubní prsteny jen ženy. Prsten byl většinou vyroben ze železa a byl považován za znamení závazku. Teprve od 20. století však nosí snubní prsten žena i muž.
V roce 860 prohlásil papež Mikuláš l. snubní prsteny za povinnou součást svatebního obřadu. Klasický snubní prsten má tvar kruhu, tomu se odedávna připisovala magická moc. Kruh vždy symbolizoval ochranu, nekonečno, neoddělitelnost. Tato krásná tradice, kdy snubní prsteny symbolizují pouto mezi dvěma lidmi, se dochovala až do současnosti. Snubní prsteny jsou symbolem věčnosti a sounáležitosti partnerů.
Materiály, ze kterých se snubní prsteny vyráběly, se během času měnily. V minulosti i dnes, záleželo na finanční situaci ženicha. Dříve se vyráběly snubní prsteny i z trávy, dřeva, ale samozřejmě i z drahých kovů. To si ovšem mohli dovolit jen bohatí a šlechtici. V dnešní době si krásné snubní prsteny z nejrůznějších barev zlata mohou pořídit již všichni.